Rámové pily a jejich servis

Dodáváme rámové pily tuzemské výroby i rámové pily od rakouské firmy THŐRESS, která je v současnosti největším výrobcem rámových pil v Evropě. Pan Thőress je vyhlášený svojí precizností a dotažením nástrojů do posledního detailu. Využívá nejkvalitnější, vysoce legované oceli jako základ pro výrobu těl svých pil, která jsou následně velmi přesně opracovávána na moderních technologiích. Výsledkem jsou velmi přesné nástroje pro nejvyšší zatížení výkonných rámů (katrů) od firem LINCK, EWD i dalších.

 

V poslední době se na Českém a Slovenském trhu tyto pily uplatňují u zákazníků, kteří preferují přesný řez a zejména v provedení se stelitem i se skvělou kvalitou povrchu řeziva („jako hoblované").

 

Pily od firmy THŐRESS dodáváme v provedení:

  • rámová pila podle rozměrů dodaných od zákazníka (včetně přesných kalených lišt, případně závěsů dle výrobce rámu, odlehčení v těle pily atd.)

  • rámová pila s chromovaným povrchem

  • rámová pila se stelitem, počet zubů určí zákazník podle průměru kulatiny

 

Servis rámových pil - opětovné stelitování a opravy zubů provádíme opět na technologii Vollmer. Stelitování na plasmových stelitovačkách, profily na bruskách Vollmer CB, CABG, GA250, a boky na CBF. Všechny brusky jsou s chlazením kapalinou pro perfektní výbrus.

Před každým stelitováním rámové pily vždy perfektně naválcujeme, aby v řezu nezabíhaly. Podle našich zkušeností je to v ČR a SR často opomíjená technologická operace...

 

THŐRESS hydraulické napínání rámových pil.

Velmi zajímavý produkt společnosti THŐRESS.

 

Hydraulické napínání se dá umístit na každý rám (katr) a má tyto výhody:

  • každá rámová pila v závěsu je optimálně předepjata a proto bezvadně řeže (nedochází k „přetažení" ani k „nedotažení" pil). Nástroje v bezvadném režimu řežou déle, a dokážou maximálně využít potenciál kvalitního nástroje.

  • vlivem optimálního zatížení rámových pil nedochází k deformacím vnitřního rámu, proto mají klidný a vyrovnaný běh.

  • velmi rychlá výměna rámových pil, což je výhodné například u pořezu krovů, kdy je potřeba často měnit mezipilní vložky. V případě použití hydraulického napínání rámových pil trvá tato operace do 5 - ti minut!

 

Thöres

 

 
 
 
 
  GOFER nástroje, a. s. - Ing. František Šimek

gofer

Mobil: +420 602 375 229

gofer

Fax: +420 251 640 257

gofer

E-mail: simek@gofer.cz